Yenilenmiş Cihaz Nedir | irenovo | Yenilenmiş telefon, tablet, notebook model ve fiyatları

Yenilenmiş (Refurbished) Cihaz Nedir?


Yenilenmiş cihaz pazarı Türkiye’de son yıllarda hızla büyüyor. Özellikle online satış kanallarında daha sık “yenilenmiş cihaz” terimini duymaya başladınız.
Örneğin, ikinci el bir akıllı telefon satın aldınız. Telefon yeni gibi görünse de ne tür kusurları olduğunu bilemezsiniz. Cihazın bir arızası olduğunu anlamanız genellikle biraz zaman alır. Ayrıca ikinci el cihazlarda garanti de alamazsınız ve olası onarım maliyetlerini kendi cebinizden ödemeniz gerekir.
Diğer yandan, daha önce bir başkası tarafından kullanılmış cihazların, gerekli tüm bakımı, arızalı parça değişimi ve onarımı yapılmış, profesyonel cihazlar ile uzman kontrollerinden geçmiş, pil ömürleri ve tüm fonksiyonları %100 çalışır duruma getirilmiş cihazlara yenilenmiş cihaz denir.


Yenilenmiş cihazların avantajı nedir?


Yenilenmiş cihazların birçok avantajı vardır. Sıfır modelleri ile aynı fonksiyonlara sahiplerdir ama yenilenmiş cihazlar daha uygun fiyatlıdır.
Yenilenmiş bir cihaz satın alarak kolayca tasarruf eder, aynı pil kalitesinde ve kullanım ömür uzun olan cihaza sahip olursunuz.
Yenilenmiş cihazlarımızın tümü 12 ay garantilidir.
i-Renovo tarafından yenilenmiş bir cihaz satın aldığınızda beraberinde kutu içinde şarj kablo ve adaptörü ile birlikte gelir.
Yenilenmiş cihazlar, e-atıkların azalmasında rol oynayan çevreci ürünlerdir.


Yenilenmiş Cihazlar Nereden Geliyor?


i-Renovo tarafından yenilenmiş elektronik cihazlar çoğunlukla iş dünyasından ve perakende mağazalarındaki değişim kampanyalarından geri alınan ürünlerdir. Tüm ürünler, i-Renovo uzmanlarına teslim edilmeden önce BTK kontrolünden geçer ve kayıp, çalıntı ya da klonlu olup olmadıkları kontrol edilir. BTK kontrolünden geçer not alan ürünlerin hepsi, i-Renovo bünyesinde profesyonel cihazlar kullanılarak uzmanlarca kapsamlı şekilde kontrol edilir, gereken parçaları tamir edilir, onarılır. Yenilenen elektronik cihazların tüm fonksiyonları %100 çalışır duruma getirilerek yeni cihazların teknik kalite seviyesine ulaştırılırlar.
iRenovo.com’da sadece yüksek kaliteli ve güvenli ürünler yer almaktadır. 


Yenilenmiş Cihazların Sınıflandırılması


Uzmanlar tarafından tüm kontrolleri sağlanmış ve %100 çalışır durumda olan yenilenmiş cihazlar, görünümleri bakımından (kozmetik bakımdan) üç gruba ayrılır.
- A Grade: Görünüm olarak yenisi kadar iyi olan cihazlardır.
- B Grade: Hafif kullanım izleri ve kılcal çizikler olan cihazlardır.
- C Grade: Kullanıma bağlı izler ve çizikler olan cihazlardır.
Yenilenen her cihaz 30’dan fazla kalite kontrol sürecinden geçer.


Swap (Değişim) Cihaz Nedir?


Arızalı olarak servise gönderilen garantili cihazların yerine verilen sıfır cihazlardır. Cihazların aynı sorun nedeniyle birden çok kez arızalanmış olması ve/veya tamir edilemez durumda olması halinde swap cihaz olarak değişimi yapılmaktadır.
Swap (değişim) cihazlar yeni cihazlar olup, kullanılmamış, kutusu dahi açılmamış "A Grade" cihazlardır.
Swap (değişim) cihazlar kullanıcı hataları dışında 12 ay süre ile garanti altındadır.


Teşhir Cihaz Nedir?


Mağazalarda sergilenen elektronik cihazlar kontrollerden geçirilerek satışa sunulmaktadır. Tüm fonksiyonları %100 çalışır durumdadır. Pil ömürleri min. %85 ve üzerindedir.
Teşhir cihazların tüm fonksiyonları %100 çalışır durumda olup, kozmetiğinde (dış görünümünde) kullanım izleri ve çizikler bulunabilir. Hafif kullanım izleri ve kılcal çizikler olan cihazlar "B Grade" olarak, belirgin izler ve çizikler olan cihazlar "C Grade" olarak satılmaktadır.
Teşhir cihazlar kullanıcı hataları dışında 12 ay süre ile garanti altındadır.


2.El Cihaz Nedir?


Kullanılmış olan cihazlar, fonksiyonel testleri yapılarak tekrar satışa sunulmaktadır. 2.el cihazlar tüm fonksiyonları %100 çalışır halde olup, pil ömürleri min. %85 ve üzerindedir.
2.el cihazların tüm fonksiyonları %100 çalışır durumda olup, kozmetiğinde (dış görünümünde) kullanım izleri ve çizikler bulunabilir. Hafif kullanım izleri ve kılcal çizikler olan "B Grade" ya da kullanıma bağlı belirgin izler ve çizikler olan "C Grade" cihazlar olarak satılmaktadır.
2.el cihazlar kullanıcı hataları dışında 12 ay süre ile garanti altındadır.