İptal ve İade | irenovo | Yenilenmiş telefon, tablet, notebook model ve fiyatları

İptal & İade Koşulları

irenovo.com olarak Müşterilerimizin satın alma aşamasından, teslimat ve satış sonrasında yaşayabilecekleri hizmetlere kadar geçen tüm süreçlerdeki deneyimlerinin aynı ve yüksek kalitede olmasını hedefliyor, bu gayretle çalışıyoruz.

Bu anlayışla müşterilerimizle açık iletişim içerisinde bulunarak, iptal/iade koşullarımızı sitemizde yayınlıyoruz.

 

Sipariş İptali

Henüz kargolanmamış olan siparişlerinizden havale/eft ve kapıda ödeme yöntemiyle gerçekleştirilmiş olanları üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsü altındaki "sipariş geçmişim" menüsünden online olarak iptal edebilirsiniz. 

Kargolaması yapılmış ve/veya kredi kartı ile verilen siparişler için Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçilmelidir.

Müşteri Hizmetlerimize whatsapp mesaj yoluyla ulaşabilir ya da sitemizdeki "bize ulaşın" sayfasından form doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz. Uzman Müşteri Hizmetleri ekibimiz mesai saatleri içerisinde size yanıt dönecektir.

Ödeme İadesi

Gerçekleştirilen sipariş iptal ve iade işlemleri için yapılacak ödeme iadeleri; her haftanın Cuma günü yapılır. Tatil ve bayram günlerine denk gelen Cuma günlerindeki takip eden ilk iş gününde yapılacaktır. Ödemesi havale/eft ile yapılan siparişlerin ödeme iadeleri; yine havale/eft yolu ile kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemleri ise kredi kartına iade şeklinde yapılmaktadır.
Ödemesi kapıda ödeme ile yapılmış olan siparişlerin ödeme iadeleri; kapıda ödeme işlemi için Kargo firması tarafından alınan işlem masrafları düşüldükten sonra kalan meblağ üzerinden ve havale/eft yöntemiyle geri ödenecektir.

Kredi kartına iade işlemi tarafımızdan yapıldıktan sonra kredi kartı ekstrenize yansıma süresi 5 iş günüdür. Kapıda Ödeme yöntemiyle yapılan ödemelerin iadeleri ilgili meblağın Kargo firmasından teslim alınmasından sonraki ilk ödeme gününde işleme alınacaktır.

14 Gün Koşulsuz İade

Yenilenmiş bir cihaz almakta tereddüt mü ediyorsunuz? i-renovo size 14 günlük deneme süresi sunmaktadır.

irenovo.com'dan yapmış olduğunuz alışverişlerde; aldığınız cihazları genel iade kurallarına uygun olması halinde 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz.

İade cihazı tarafımıza göndermeden önce sitemizdeki "iletişim formu"nu kullanarak, bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Formu doldurmanız sonrasında müşteri hizmetlerimiz sizinle irtibata geçecek ve cihazı göndermeniz için anlaşmalı kargo kodu verecektir.

Genel iade kurallarına uygun olmayan cihazlar iade alınmaz.

Genel İade Kuralları

Ürünler tarafınıza teslim edildiği şekilde, orjinal ambalajı ile ve herhangi bir hasar verilmemiş şekilde iade edilmelidir.

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutusu üzerine koruyucu bir poşet vs geçirilmeden doğrudan koli bandı ile bantlanmış veya kutu üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilemez veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz cihazı göndermeden önce sitemizdeki "iletişim formu"nu kullanarak, bizimle iletişime geçmeniz ve müşteri temsilcilerimizden anlaşmalı kargo kodu almanız gerekmektedir.

İade İşlemlerinde Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda belirtilen şartlara uyan cihazınızın iadesi için öncelikle "iletişim formu" doldurmalı ve müşteri temsilcilerimizden alacağınız anlaşma kodu ile birlikte kargolamanız gerekmektedir. Kargo paketini hazırlarken cihazın orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (örneğin; sağlam bir mukavva kutunun içine koyarak) paketlemeniz gerekmektedir. Cihaz tarafımıza ulaştığında tarafımızdan incelenir ve genel iade şartlarına uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

Genel iade koşullarını sağlamayan ürünler iade alınmayacaktır.

İade işlemlerinde geri gönderilen ürünler için kargo bedeli Müşterilerimize aittir, iade nedeninin "kusurlu/arızalı ürün" olması halinde kargo ödemeleri tarafımızdan karşılanacaktır. İade kargolarınızı mutlaka IRENOVO Bilişim firmamızın Beşiktaş-İstanbul adresimize kayıtlı Yurtiçi Kargo ile olan anlaşması üzerinden çıkarmanız gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek fazla kargo ücretlerinden firmamız sorumlu tutulamayacaktır.

Arızalı Ürün

Satışını yaptığımız tüm cihazlar, uzman ekiplerimizce 30+ nokta kontrolünden geçirilir. Tüm fonksiyonları %100 çalışır durumdadır. Tüm verileri sıfırlanmış ve imei kaydı kontrol edilmiştir. Cihazlar kullanıcı hataları hariç 12 ay boyunca garanti altındadır.

Satın almış olduğunuz cihazda arıza olması halinde müşteri hizmetlerimiz ve yetkili servisimizle satış sonrasında da yanınızdayız. Bu süreçte işlemlerinizin kurumsal bir anlayışla yürütülmesi, 12 aylık garanti süresi içerisinde üst seviye hizmet alabilmeniz için önemlidir. Arızalı cihazı tarafımıza göndermeden önce sitemizdeki "iletişim formu"nu kullanarak, bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Açıklama kısmında ürünün arızasını tam olarak belirtmelisiniz. Formu doldurmanız sonrasında müşteri hizmetlerimiz sizinle irtibata geçecek ve cihazı göndermeniz için anlaşmalı kargo kodu verecektir. Anlaşmalı kargo kodu ile gönderilmeyen cihazlar kabul edilmeyecektir.